Pre mužov

Whisky Ballantine´s: Svet ju miluje už viac ako sto rokov!

Whisky Ballantine´s: Svet ju miluje už viac ako sto rokov!
Autor: admin
Whisky Ballantine´s: Svet ju miluje už viac ako sto rokov!
Whisky Ballantine´s: Svet ju miluje už viac ako sto rokov! (zdroj: pixabay.com)

Ako vznikala druhá najpredávanejšia whisky sveta, ktorej chuť si zamilovali milióny ľudí? Ikonická plochá hranatá fľaša prišla na svet ešte v minulom storočí!

Príbeh druhej najpredávanejšej škótskej whisky na svete Ballantines sa začal v roku 1827. Ako? Syn jednoduchého farmára, menovite George Ballantine, si otvoril v Edinburghu malý obchod a neskôr sa mu ho podarilo rozšíriť okrem bežných potravín aj na ponuku vína a liehovín. Po niekoľkých rokoch, konkrétne v roku 1865, odovzdal Ballantine prevádzku obchodu svojmu najstaršiemu synovi Archibaldovi.

Nie, on sám neskočil, len v Glasgowe zriadil druhú väčšiu prevádzku. Obchod prekvital, najmä ten s alkoholom. S novým obchodom začal Ballantine vytvárať svoje vlastné zmesi alkoholov, ktoré boli mimoriadne žiadané. Dokonca až tak, že nestíhal a do obchodu zapojil ďalšieho syna – Georga juniora a začal obchodovať pod menom George Ballantine & Son. V roku 1891 George Ballantine zomrel a obchod oficiálne získal jeho syn George.

Rok 1910 prináša Ballantine´s Finest

V roku 1910 bolo uvedené na trh to, čo sa malo stať vlajkovou loďou značky, a to najjemnejšia whisky s označením Finest. Spoločnosť sa rozhodla zmeniť tvar fľaše svojej desaťročnej Rare Old Special Liqueur Scotch Whisky z vtedajšieho bežného okrúhleho tvaru a zelenkastej farby na plochú hranatú fľašu farby zlatého jantáru.

Legendárne meno Ballantine’s Finest nosí od roku 1954, kedy bol legislatívne zakázaný výraz liqueur v spojení s whisky. V tomto roku sa dočkali zmien aj dlhšie zrejúce whisky Ballantine´s 17 Years Old a 21 Years Old, prešli zmenami etikiet, tvarových prvkov i obalu. Nové etikety sa niesli v nadčasovom štýle typickom pre značku Ballantine’s, s jedinečnou kombináciou luxusných dizajnových prvkov. Prestížny dojem dotvoril aj nový obal s čistejším vzhľadom a jasnejšou potlačou. Hlavné portfólio renomovanej značky Ballantine´s tvoria whisky Finest, Limited, 12, 17, 21, 30 a 40 – ročné, zatiaľ čo príchuť limetky – Ballantine´s Brasil, bola uvedená na trh až v roku 2013.

Milovníci kvalitnej whisky si pri značke Ballantine´s prídu na svoje, jej neopakovateľnú chuť, ktorá je v dokonalej harmónii, si zamiluje každý fajnšmeker.

Text: PR

Mohlo by vás zaujímať