Pre ženy

Aperol Spritz nemusíte iba piť – počuli ste už o mejkape s týmto názvom?

Aperol Spritz nemusíte iba piť - počuli ste už o mejkape s týmto názvom?
Autor: autor2

V horúcom letnom počasi veľmi dobre padnú letné drinky a jedným z najpopulárnejších je určite Aperol Spritz. Najnovším hitom v kozmetických trendoch sa momentálne stal práve mejkap v tomto štýle. Ak máte radi broskyňovú žiaru inšpirovanú týmto kokteilom, dodajte svojej kozmetickej rutine iskru. Ako na to?

Aperol Spritz nemusíte iba piť - počuli ste už o mejkape s týmto názvom?
(zdroj: unsplash.com)

Horkastý, osviežujúci a chutný

Najprv si niečo povedzme o Aperole. Tento koktail bol vynájdený v roku 1919 ako osviežujúci nápoj napomáhajúci ľuďom ochladiť sa počas horúcich letných dní. Jeho tri základné zložky sú prosecco, sóda a taliansky aperitív Aperol. Podáva sa s ľadom a pomarančom. Ak sme vám práve urobili chúťky, pozrite si všetky recepty na miešané nápoje a namiešajte taký, ktorý pozostáva z vašich obľúbených ingrediencií.

Aperol Spritz mejkap vymyslela na svojom TikToku Hailey Bieber. Mal by vystihovať charakteristické pikantné tóny koktailu v orosenom letnom vzhľade. Zachytáva horkasté pomaranče, nádych rebarbory, hrsť tajných bylín aj korenín.

Je pre každú

Základom trendu Aperol Spritz mejkapu je lícenka s bohatým oranžovým odtieňom. Broskyňová alebo peach fuzz totiž bola označená ako farba roku 2024 týmto spôsobom ju môžete preniesť aj do krásy. 

Zatiaľ čo oranžová je hlavným odtieňom, mali by ste ju zmiešať aj s rôznymi podobnými odtieňmi typu Aperol, aby sa vytvoril viac tvarovaný efekt. Použiť môžete rôzne odtiene lícenky na vytvorenie rozmeru pre zvýraznenie prirodzených čŕt. Vsaďte najmä na odtiene oranžovej, broskyňovej a žiarivej ružovej pre vytvorenie zlatistého vzhľadu.

Hlavnou “časťou” mejkapu Aperol spritz je blush – farba na líčka, čo znamená, že hlavné body umiestnenia sú na lícach. Výhodou tohto vzhľadu mejkapu je to, že sa dá pomerne ľahko prispôsobiť, takže vyhovuje takmer každému tvaru tváre.

Nezabudnite na rúž

Pozrime sa aj na konkrétny postup. Zmiešajte dva až tri odtiene lícenky, aby ste vytvorili gradient, pričom použite tú hlbšiu lícenku s chladným tónom smerom ku kontúrovacej oblasti a jasnejší, živší odtieň na vrchnú časť lícnych kostí. Pre dokonalý vzhľad Aperol Spritz mejkapu použite ešte očný tieň v oranžovom tóne a koralový alebo broskyňový rúž.

Na všetky šminky a kozmetiku, ktorú potrebujete nielen k vytvoreniu Aperol Spritz looku, môžete využiť tieto zľavové kódy a akcie, vďaka ktorým nakúpite výhodne a z pohodlia domova.

Mohlo by vás zaujímať