Pre ženy

O vlasy sa počas chladných dní treba starať viac – ako?

O vlasy sa počas chladných dní treba starať viac - ako?
Autor: autor2

V zime je nielen naša pokožka, ale aj vlasy mimoriadne namáhané. Nejde len o ich vystavovanie chladnému vzduchu, ale aj časté fénovanie a suchý vzduch v miestnostiach. Ako by sa teda naša starostlivosť o vlasy mala počas zimy zmeniť?

O vlasy sa počas chladných dní treba starať viac - ako?
(zdroj: unsplash.com)

Nenosíte čiapku?

Nosenie čiapky sa nám môže zdať skôr kontraproduktívnym, no opak je pravdou. Hoci účes pod akoukoľvek čiapkou stratí svoj tvar, v skutočnosti sú vlasy po vystavovaní suchému vzduchu, snehu, dažďu alebo vetru suché a náchylnejšie na lámanie. Skúste nosiť čiapky podšité saténom alebo hodvábom a zabránite tak elektrizovaniu vlasov, takže aj pri ich nosení nebudú poškodené. Skúste v zime siahnuť aj po prírodných olejoch, ktoré vlasy zasa hydratujú a vrátia im lesk. Rovnako pomáhajú aj kvalitné masky na vlasy, ktoré im dodajú potrebné živiny.

V zime nemusíte mať dokonalý styling

Hoci horúci vzduch pomáha vlasom vysušiť sa čo najrýchlejšie, v skutočnosti je veľmi škodlivý. Ak si už musíte sušiť vlasy fénom, radšej ho nastavte na menej teplý vzduch a nezabúdajte na ochranné prostriedky v podobe rôznych sprejov, masiek alebo inými prípravkami na hydratáciu a lesk. Najlepšie je však vlasy nechať uschnúť prirodzene. Vlasy však ničia a vysúšajú nielen fény, ale aj kulmy a žehličky. Používajte ich v zime menej a aspoň na pár mesiacov zabudnite na perfektný styling každý deň. Ak už po nich siahate často, dbajte na to, aby ste používali naozaj kvalitnú elektroniku na starostlivosť o vlasy – vyberte si napríklad takú, na ktorú môžete použiť aj zľavové kódy na elektro, a tak nakúpiť nielen kvalitne, ale aj lacno. Kvalitnú elektroniku je treba vo všeobecnosti starostlivo vyberať, preto si pozrite napríklad aj náš test kávovarov, ktorý možno uľahčí vaše rozhodnutie.

Strihať by ste mali aj v zime

Kvalitnú starostlivosť o vlasy vám zabezpečí aj kvalitná vlasová kozmetika. Siahnite preto po radách, ktoré sú určené presne vášmu typu vlasov a robia mu dobre a využite pri ich nákupe https://www.kuponyzdarma.sk/. Umývate si vlasy denne? Nie je to dobré, a to nielen v zime. Príliš časté umývanie totiž vlasy zbavuje hydratácie, a tak sú oveľa náchylnejšie na poškodenie. To, že nemáte chodiť s mokrými vlasmi po vonku, je v zime asi samozrejmosť. Zamrznutie vlasu ho totiž môže aj zlomiť. Nezabudnite na pravidelné zastrihávanie – každých 6-8 týždňov je ideálna doba na to, aby zachovala vlasom svieži look. Vyživovať by ste mali počas zimy nielen vlasy, ale aj vlasovú pokožku. Nájdite si preto oleje a séra, ktoré dodávajú hydratáciu a výživu nielen vlasom, ale aj pokožke hlavy. Zimná hydratácia je totiž dôležitá pre všetky typy vlasov, takže ak si hovoríte, že ste s ňou doteraz nemali problém, v zime sa môže stať opak.

Mohlo by vás zaujímať