Kozmetika

Ktorá žena by sa nechcela mužom páčiť? Tieto veci so svojím mejkapom nikdy nerobte!

Ktorá žena by sa nechcela mužom páčiť? Tieto veci so svojím mejkapom nikdy nerobte!
Autor: autor2

Sú muži, ktorým sa líčenie na ženách nepáči a potom sú tu tí druhí. Samozrejme, asi žiadnemu mužovi sa nepáči, ak naňho žena pri bozku odtlačí polovicu svojej tváre – a práve preto si v nasledujúcom článku prečítajte, čo by ste pri líčení nikdy robiť nemali, aby ste urobili dobrý dojem.

Ktorá žena by sa nechcela mužom páčiť? Tieto veci so svojím mejkapom nikdy nerobte!
(zdroj: unsplash.com)

Umelé nie je pekné

Väčšina žien má pocit, že čím viac sa “načančá”, tým viac pritiahne na seba pozornosť. Je to pravda, ale pozornosť sa dá pritiahnuť aj v negatívnom slova zmysle, a práve to nechceme. Čím viac nánosov krycieho krému si na seba dáte, tým horšie to budú znášať ľudia okolo vás. Nie veľmi príťažlivé sú krikľavé červené alebo ružové rúže. Muži to napríklad považujú za prehnaný make-up. Pravdepodobne preto, že si predstavujú, ako vás s takým rúžom pobozkajú. Dávajte si ho teda len vtedy, keď bozkávanie nehrozí – takže najlepšie, keď si vyrazíte do mesta sama. Ďalším trendom, ktorý muži nenávidia, sú umelé mihalnice. Zdajú sa im umelé a prehnané, obzvlášť, keď ide o hrubé a farebne neladiace trsy. Ak už bez umelých mihalníc nemôžete existovať, prípadne sú vaše prirodzené veľmi riedke, aplikujte si tie umelé s mierou.

Kontúry zvýrazňujú – všetko

To, čo pri rúžoch, platí aj pri namaľovanom obočí. Výrazné a príliš hrubé vašu polovičku nepoteší – skôr sa bude báť, že pri každom objatí vám z neho kúsok zotrie. Vykašlite sa na tetované a kreslené obočie, radšej si nechajte upraviť svoje obočie tak, aby vyzeralo čo najprirodzenejšie. Trendom posledných rokov je kontúrovanie. Malo by slúžiť na zvýraznenie vašej krásy. Čoraz častejšie sa však deje, že veľa z nás používa kontúrovania zbytočne veľa a výsledok potom nie je úplne taký, ako by sme chceli. Aj v tomto prípade platí, že menej je viac. Kúpili ste si trblietky na oči? Nechajte si ich na hudobný festival alebo tematický večierok, ale určite si ich nedávajte na rande. Samej vám bude nepríjemne, keď z vás budú pri každom pohybe opadávať trblietky. Kozmetiku kupujte radšej premyslene – a využite pri tom všetky zľavové kódy.

Ani krikľavé, ani “nude”

Dokonalé lesky na pery v našich očiach pôsobia zrkadlovým a vlhkým dojmom a sú k zahryznutiu. Pre mužov sú však nočnou morou, pretože majú pocit, že sa k vám počas bozkávania prilepia. Dbajte preto na to, aby ste nekupovali nekvalitné lesky a aby ste ich nemali na perách v tom najnevhodnejšom momente. Výhrou na rúžoch a leskoch nie sú ani „nude“ odtiene. To, čo splýva s vašou pokožkou, muži veľmi neocenia. Vydajte sa teda zlatou strednou cestou – voľte jemné červené alebo ružové odtiene. Čierna linka okolo hlavy, tmavé očné tiene, kilo maskary, zvýraznené líčka – to nie je cesta. Takto vás zaručene nikto nepozve na rande. Nechajte si takéto líčenie na jazdu s kamoškami a na lov stavte na niečo prirodzenejšie. Ak chcete mužom vyhovieť, stavte na spomínanú jemnosť a efektnú linku, ktorú takmer nie je vidieť. Aj keď parfém nepatrí k mejkapu, aj tým sa dá veľa pokaziť – alebo veľa získať. Voľte vždy radšej jemnejší parfém, alebo jemnejšie dávkovanie. Pozrite si aj naše tipy na najlepšie parfémy pre ženy. Hlavne buďte čo najviac prirodzená a určite si svojho princa získate.

Mohlo by vás zaujímať