Kozmetika, Pre mužov, Pre ženy

Vyrážky na chrbte!? Spoznajte peelingový čistiaci prípravok alebo sprej proti akné

Autor: redakcia

Problémy s pokožkou nás niekedy vedia potrápiť nie len na tvári, ale aj na chrbte alebo dekolte. Akné na chrbte je menej nepríjemné, ako na tvári či hrudníku, pretože nie je viditeľné. Napriek tomu nás ale dokáže poriadne potrápiť.

Peelingový čistiaci prípravok

Podobne, ako na tvári, tak aj na chrbte je prvoradým prípravkom na ošetrenie aknóznej pleti peelingový prípravok. Pre problémové akné na tvári si vyberte jemný peeling, prípravok na báze kyseliny salicylovej alebo glykolovej. Tie pomáhajú rozpustiť nečistoty a maz v upchatých póroch a odstraňujú odumreté bunky kože.

Na chrbát je vhodnejšie zvoliť silnejší peelingový prípravok, pretože tu je koža hrubšia. Vyskúšajte peeling, ktorý je kombináciou mechanického a chemického, napríklad na báze AHA/BHA kyselín.

Sprej proti akné

V prípade, že sa vám akné objavilo na mieste, kde nedočiahnete, použite sprej proti akné s účinnou látkou benzoylperoxid. Likviduje baktérie, ktoré akné spôsobujú a dezinfikuje. Pozor! Má to ale bieliaci účinok na textílie.

Odborná liečba akné

V prípade, že váš stav došiel do takej miery, že je to neznesiteľné a na akné nič nezaberá, poraďte sa s odborníkom. Existujú lieky na predpis a antibiotiká, ktoré skvele fungujú na akné na chrbte. Vyhľadajte skúseného kožného lekára, aby ste sa problému zbavili navždy.

Foto: unsplash.com

Mohlo by vás zaujímať