Móda, Pre mužov

Výber kravaty – zvážte udalosť aj farbu

Autor: autor

K pánskemu obleku patrí neodmysliteľne aj kravata. Nejde len o to, aby ste si ju zladili so svojou partnerkou. Pri výbere tej správnej kravaty by ste mali zvážiť aj konkrétnu príležitosť, na ktorú si ju vezmete, šírku, farbu aj vzor. Ako si správne vybrať kravatu? Naše rady nájdete v tomto článku.

Výber kravaty – zvážte udalosť aj farbu (Foto: unsplash.com)

Výber podľa príležitosti

Váš výber by mal závisieť od množstva faktorov. Jedným z najdôležitejších je konkrétna príležitosť. Tak, ako si ženy vyberajú na každú udalosť nové šaty, aj vy by ste mali udalosti prispôsobiť výber kravaty. Ak ste manažérom a nosíte oblek každý jeden deň, nemusíte mať nespočetné množstvo kravát. Základom by mali byť jednoduché farby, luxusnejšie materiály a tlmené odlesky. Obľúbená je hlavne modrá a červená.

Ženích na svadbe by si mal vyberať kravatu podľa štýlu svadby – môže byť biela alebo podľa vašich svadobných farieb. K mladým mužom (či už na udalosť, do školy alebo na stužkovú) sa hodia svetlé a veselé farby, zladiť sa môžete so svojou partnerkou. Na pohreb sa vždy volí tmavo šedá alebo čierna kravata. 

Materiál, farba a vzor kravaty

Ak chcete staviť na kvalitu, tak si vždy skontrolujte materiál vybranej kravaty. Tie lepšie a luxusnejšie sa najčastejšie vyrábajú z hodvábu alebo bavlny. Určite sa vyhýbajte polyesterovým kravatám. Na zimu sú vhodné aj vlnené kravaty. Ak by sme vám mali odporučiť konkrétnu farbu, stavte takú, ktorú vám lichotí. Vyberajte podľa vašich očí, vlasov a pier. Venujte pozornosť aj farbe obleku a aj šatám vašej partnerky.

Vzor je jedným z prvkov, ktorý vie kravatu aj celý outfit ozvláštniť. Môžete siahnuť po jednofarebnej kravate s menej výrazným vzorom. Pre elegantnejší vzhľad sú vhodné menšie bodky, tenké prúžky alebo kocky. Viacfarebné kravaty a bláznivé vzory sa hodia na uvoľnenejšie udalosti alebo v prípade, že máte radi extravaganciu.

Mohlo by vás zaujímať