Kozmetika, Móda, Pre mužov, Pre ženy

3 tipy na to, aby vám parfum vydržal celý deň

Autor: autor

Každý z nás má svoju vlastnú rannú rutinu predtým, než odídeme do práce alebo školy. Tesne pred odchodom si ešte zoberieme všetky veci a doladíme svoj vzhľad obľúbeným parfumom. Keď je kvalitný, tak dokáže vydržať niekoľko hodín. Dodržiavaním týchto pravidiel dokážete predĺžiť životnosť akéhokoľvek parfumu – drahšieho aj lacnejšieho. 

3 tipy na to, aby vám parfum vydržal celý deň (Foto: unsplash.com)

Aplikácia na tie správne miesta

Výdrž parfumu na vašom tele ovplyvňuje aj spôsob jeho aplikácie. Určite ste už počuli o tom, že by sa mal dávať na krk a zápästia. Viete prečo? Na týchto miestach máte silný pulz a výraznejšie prúdenie krvi. Okrem týchto dvoch miest je to aj miesto tesne za ušami, ohyby rúk a šija. Vôňa sa do okolia dostáva z týchto miest intenzívnejšie a vydrží dlhšie.

Nevyhýbajte sa telovému mlieku

Ak ste sa vyhýbali hydratácií pokožky tesne pred použitím parfumu, tak by ste to mali zmeniť. V skutočnosti je to práve naopak – hydratovaná pokožka bude voňať oveľa dlhšie. Je to spôsobené tým, že olejové zložky v telových mliekach alebo krémoch na ruky v sebe vôňu z parfumu uzamknú. Pozor na parfumované krémy – tým by ste sa mali vyhýbať, aby sa vône nebili. Suchá pokožka nedokáže čiastočky parfumu dobre udržať.

Dôležité je aj načasovanie

Kedy si aplikujete parfum na pokožku? Niekto si ho nastrieka tesne pred odchodom, iný ho aplikuje hneď po oblečení. Ani jeden z týchto spôsobov nie je správny. Ak sa ráno sprchujete, tak by ste si mali aplikovať hneď aj parfum. Vtedy sú vaše póry otvorené a vôňa sa tak lepšie vsiakne do pokožky.

Zvoľte správny parfém

Aj keď sme si to nechali na koniec, práve výber parfému je často to najdôležitejšie. Ak chcete, aby vydržal čo najdlhšie, nechajte si poradiť. Nákupná poradňa vyberá najlepšie dámske parfémy. Každý z nich si svoje miesto právom zaslúži. Ak siahnete po niektorom z nich, môžete mať jasno v tom, že vám naozaj vydrží oveľa dlhšie, ako menej známe značky a parfémy.

Mohlo by vás zaujímať