Kozmetika, Pre ženy

Suchá pleť a ako s ňou bojovať? 4 recepty na domáce masky na tvár

Autor: redakcia

Suchá pleť? Vtedy je veľmi dôležité, aby ste pokožku nielen hydratovali, ale ju aj správne vyživovali. Pomôžu vám aj domáce masky, ktoré dodajú pleti bohatú zmes vitamínov a navyše vás ani nebudú stáť veľa peňazí.

Medovo-avokádová maska na tvár

Aj v tomto prípade je hlavné avokádo. No v tomto prípade k nemu namiesto oleja pridajte med. Ten bude pôsobiť ako dôležitý regeneračný prvok. V prípade, že máte problémy s tvorbou drobných vyrážok, tak potrebujete do masky pridať aj za lyžicu ovsených vločiek. Tie trochu navlhčite vo vode, rozmixujte ich a zamiešajte ku zvyšným ingredienciám.

Výživná banánová maska na tvár

Nepríjemné šupinky z tváre dostanete dole za pomoci banánovej masky. Tá navyše zanecháva vašu pleť jemnejšiu a zabránite tiež tvorbe vrások. Vyrobíte ju jednoducho z mäkkých banánov, ktoré popučíte vidličkou. Postupne do nich vmiešajte podrvené vločky. Tie nemixujte, aby v maske fungovali zároveň ako prírodný píling. Na záver do zmesi vmiešajte lyžicu bieleho jogurtu, ktorý masku lepšie prepojí.

Jogurtová maska na tvár

V prípade, že máte na tvári červené mapky, značí to, že vaša pleť je podráždená. Preto by ste mali na tvár aplikovať jogurtovú masku s kakaovým práškom. Ten obsahuje flavonoidy, ktoré majú priaznivé účinky aj na vašu pleť. V prípade, že nie ste alergická, pridajte k nej ešte lyžicu medu, pretože obsahuje veľa výživných látok a najlepšie vám pomôže upokojiť vám tvár.

Drožďová maska na tvár

Droždie obsahuje veľa vitamínu B12, ktorý je podstatný pre kvalitu pokožky. Pomáha tak pri akné, ako aj pri suchej pleti. Môžete si z neho vyrobiť aj domácu masku. Droždie rozmrvte na malé kúsky, zalejte ho trochou teplého mlieka a pridajte trochu medu. Urobíte tak z neho v podstate kvások, ktorý natriete na pokožku a po 10 minútach ho umyjete.

Foto: unsplash.com

Mohlo by vás zaujímať