Kozmetika, Pre ženy

Ako nakupovať make up online? Prečítajte si naše overené rady a tipy

Autor: autor

Nakupovanie toho správneho mejkapu môže byť niekedy naozaj zložité. Výber je široký, odtieňov je množstvo a trafiť sa je takmer nemožné. Hlavne pri nakupovaní online môžete mať problém vybrať ten pravý. No niekedy sa to inak nedá. Preto máme pre vás pár tipov na to, ako si aj online kúpite ten správny typ, odtieň aj značku.

Ako nakupovať make up online? Prečítajte si naše overené rady a tipy (Foto: unsplash.com)

Nakupujte podľa typu pleti

Aby ste si mohli vybrať ten správny mejkap, musíte vyberať podľa vášho typu pleti. Každá pleť vyžaduje totiž niečo iné – môže to byť hydratácia, krytie aj dlhá výdrž. Preto si spravte test. Obyčajnú papierovú vreckovku si priložte na pár sekúnd na pleť. Ak je suchá, znamená to, že máte suchú pleť. Pri mastnej pleti sa do vreckovky vsiakne olej, ktorý sa na pleti prirodzene tvorí. Podľa tohto si potom môžete vyberať z rôznych kategórií mejkapov.

Prečítajte si recenzie

Keď už budete vedieť, aký typ pleti máte, budete sa vedieť lepšie zorientovať medzi značkami aj ich portfóliom. Väčšina z nich sa totiž zameriava na každý typ pleti. Je dobré, keď si prečítate rôzne recenzie – blogy alebo iné weby, ktoré sa venujú testovaniu a recenzovaniu produktov. Dobrou možnosťou je opýtať sa aj kamarátky, o ktorej viete, že má rovnakú pleť ako vy.

Vyberte si overených predajcov

Technológie sú teraz naozaj vyspelé a na niektorých stránkach si dokonca môžete vyskúšať, aký odtieň mejkapu, rúžu alebo tieňov vám bude sedieť. Pri nakupovaní u overených predajcov máte aj ďalšie výhody – rýchle doručenie, široká ponuka produktov a množstvo zľavových kupónov. 

Mohlo by vás zaujímať