Móda, Pre mužov, Pre ženy

Príprava na jeseň a zimu – ako vybrať sveter

Autor: autor

Pri výbere svetra je dôležitých hneď niekoľko parametrov – farba, strih, materiál aj hrúbka. Netreba sa uskromňovať s nekvalitnými vecami, ktoré vám nesedia. Vyberte si pokojne len jeden sveter, ktorý vám ale bude sedieť ako uliaty. Najlepšie je, ak si ho vyskúšate osobne v rôznych predajniach. My máme pre vás tipy na to, ako vybrať sveter, ktorý si nebudete chcieť vyzliecť.

Príprava na jeseň a zimu – ako vybrať sveter (Foto: unsplash.com)

Ten správny materiál

Najlepšími materiálmi, ktoré vás najlepšie zahrejú, sú vlna, kašmír alebo viskóza. Všetko sú to prírodné materiály. Dovolia vašej pokožke dýchať, nie sú škriabavé a zároveň vás počas studenších dní poriadne zahrejú.

Čomu by ste sa mali pri výbere svetrov jednoznačne vyhnúť, tak je akryl a polyester. Sú to lacné materiály, ktoré často nájdete v množstve obchodov. Pokožku dráždia, dusia a vy sa v týchto svetroch budete potiť. Aj keď sa o tieto materiály netreba až tak starať, ako o tie prírodné, tak sa rýchlo opotrebujú a nedržia pekný tvar.

Ideálna farba

Ak si kupujete jeden, kvalitný sveter, tak odporúčame siahnuť po neutrálnych farbách – bielej, čiernej, sivej alebo béžovej. Budú sa vám hodiť ku všetkému, či už sa oblečiete na formálnu udalosť alebo len vonku na prechádzku. Na zimu môžete zvoliť aj vzorované svetre, ktoré zas upútajú pozornosť a budú tvoriť základ celého outfitu. 

Hrúbka svetra

Chcete hrubší sveter, do ktorého sa zabalíte alebo tenší, ktorý je ideálny pod kabát alebo bundu. Záleží od toho, kam chcete sveter nosiť a či radi oblečenie vrstvíte. Hrubé svetre sa hodia do neformálneho prostredia a nie sú vhodné pre plnšie postavy, pretože pridávajú kilá navyše. Doma pri krbe na tom ale nezáleží. Tenšie svetre z prírodného materiálu dokážu zohriať rovnako dobre ako tie hrubé. Jednoducho sa kombinujú a oblečiete ich aj pod tesný kabát.

Mohlo by vás zaujímať