Móda

Ako si zladiť oblečenie a šperky

Ako si zladiť oblečenie a šperky
Autor: admin

Vo svete módy sa dnes verí, že nie individuálny štýl človeka tvorí oblečenie, ale to, ako je kombinované a aké doplnky sa pritom používajú. Je to spôsobené tým, že v dobe globálnej distribúcie obchodov na masovom trhu sa všetka ponuka stáva viac-menej rovnaká.

Ako si zladiť oblečenie a šperky
Ako si zladiť oblečenie a šperky (zdroj: unsplash.com)

Avšak aj pri rovnakých veciach môžete vyzerať veľmi individuálne, ak sú jednotlivé akcenty a doplnky umiestnené správne. A možno ste ani nevedeli, že vám s tým veľmi dobre dokážu pomôcť šperky alebo bižutéria. Treba však pri ich výbere myslieť na niekoľko detailov. Ktoré to sú?

Postava a typ tváre

Hlavným pravidlom pri výbere krásnych zlatých šperkov je zvýraznenie prospešných častí vašej tváre a tela. Ak máte zle urobenú manikúru, zlomený necht, odlupujúci sa lak, škrabance na rukách alebo nie príliš krásny tvar prstov, potom by ste to nemali navyše zvýrazňovať žiarivým prsteňom alebo veľkým náramkom.

Nech to znie akokoľvek nepríjemne, ak máte dvojitú bradu alebo plný krk, potom by ste nemali nosiť krátke perleťové korálky, ktoré tieto nedostatky ešte zvýraznia. Na optické zoštíhlenie sú naopak vhodné jednoduché tenké modely šperkov, za ktoré ani veľa neminiete.

Ak máte okrúhlu, kyprú tvár alebo postavu, je lepšie zvoliť si všetky šperky podlhovastého tvaru (retiazkové náušnice, dlhé náhrdelníky a retiazky s príveskami) a nepoužívať okrúhle šperky. Naopak, na tenkých prstoch zasa pekne vynikne luxusný diamantový prsteň.

Možné kombinácie šperkov s oblečením

Aj tu máte niekoľko možností. Obľúbené šperky môžete nosiť k šatám v rovnakej farbe kameňa alebo drahého kovu. Prípadne sa môžete v spoločnosti odlíšiť kontrastným ladením. V druhom prípade treba myslieť na farbu oblečenia, charakter materiálu, z ktorého je vyrobené a dizajn.

Tiež si vyberajte šperky podľa toho, na akú príležitosť sa chystáte. Pri umývaní riadu nechajte diamantový prsteň radšej v šperkovnici, aby ste s jeho krásou mohli zažiariť a zaujať pozornosť na večierku či rodinnej oslave.

Text: PR

Mohlo by vás zaujímať