Kozmetika, Pre ženy

Suché pery – tipy a triky, ako sa ich zbaviť

Autor: autor

Počas zimy má množstvo z nás problémy so suchými perami. Tým, že nám ich vonku vysušuje mrazivé počasie, tak si ich máme tendenciu neustále oblizovať a to spôsobuje zhoršenie ich stavu. Ako sa teda zbaviť suchých pier a mať ich šťavnaté aj počas chladného obdobia? Máme pre vás overené tipy a triky!

Suché pery – tipy a triky, ako sa ich zbaviť (Foto: pixabay.com)

Prečo používať balzamy na pery

Vo vašej kabelke by počas zimy jednoznačne nemali chýbať klasické balzamy. Ak žiadny nemáte, tak ich zoženiete veľmi ľahko a rovnako sú aj cenovo dostupné. Balzamy na pery obsahujú množstvo výživných a hydratačných látok pre pery. Vďaka špeciálne vyvinutému zloženiu vytvárajú na perách neviditeľnú bariéru pred mrazom a inými vplyvmi, ktoré ich vysušujú. Pery sú náchylnejšie k vysušovaniu preto, lebo neobsahujú potné ani mazové žľazy. Balzam je preto ideálnym riešením.

Domáce recepty na suché pery

Okrem balzamov si viete vyrobiť prípravky na pery aj doma, stačia vám na to správne ingrediencie. Jedlý peeling na pery si vytvoríte z 2 zložiek – cukru alebo kávy, a medu. Pomôže vám s odstránením suchej pokožky a zároveň pery vyživí. Na suché pery pomáha aj obklad z nakrájanej šalátovej uhorky alebo si kolieskom uhorky prechádzajte po perách. Uhorka vďaka vysokému obsahu vody dokáže pery hydratovať.

Mohlo by vás zaujímať