Pre mužov

Chcete si nechať prvýkrát narásť bradu? Čo všetko musíte vedieť

Autor: redakcia

V prípade, že máte problém s detskou tváričkou, možno ste narazili práve na to, čo ste hľadali. S prírodou sa síce bojuje veľmi ťažko, ako ide to. Ak nemáte genetické predpoklady pre poriadne chlpy, nezúfajte! Prinášamé vám niekoľko tipov ako si bradu vypestovať.

Majte trpezlivosť

Toto je najdôležitejšie. Zo začiatku je potrebné nechať si narásť dlhšie fúzy, i keď budu vyzerať hrozne. Aby ste ale vedeli ako vaša brada bude vyzerať, musíte byť trpezlivý. Bude to trvať približne mesiac. Na začiatku prekonajte nutkanie bradu tvarovať, aby ste videli, kde vám fúzy rasú a vy by ste s tým potom mohli pracovať. Neskôr, keď už to budete vedieť, si ich môžete zastrihovať a upravovať linky, aby ste nevyzerali neupravené.

Zmierte sa so škriabaním

Rast nových fúzov je veľmi nepríjemná záležitosť, všetko vás bude škriabať. Táto fáza ale trvá iba týždeň. Pomôže, ak si fúzy budete česať, aby všetky rástli jedným smerom.

Zbavte sa mŕtvej kože

Väčšine mužov na niektorých miestach fúzy nerastú vôbec a môže za to odumretá koža. Tá upcháva póry a zabraňuje rastu nových fúzov. Preto si tvár umývajte nejakými prípravkami na zbavovanie odumretej pokožky. Ak nechcete investovať do pánskej kozmetiky, môžete použiť obyčajnú vodu s mydlom.

Foto: unsplash.com

Mohlo by vás zaujímať