Pre ženy

Ako si vybrať ratanový set? 5 vlastností, ktoré musí mať aj vaše posedenie

Ako si vybrať ratanový set? 5 vlastností, ktoré musí mať aj vaše posedenie
Autor: admin

Umelý ratan je ako materiál v posledných rokoch mimoriadne obľúbený, patrí medzi najpopulárnejšiu voľbu. Môžu za to jeho vlastnosti, ktoré sú na poli záhradného dizajnu doslova bezkonkurenčné. Sedacie, jedálenské súpravy a ratanové sety si kupuje čoraz viac ľudí. Podľa čoho by ste vaše sedenie mali vyberať vy?

Ako si vybrať ratanový set? 5 vlastností, ktoré musí mať aj vaše posedenie
Ako si vybrať ratanový set? 5 vlastností, ktoré musí mať aj vaše posedenie (zdroj: pixabay.com)

Majitelia záhrad, terás a lodžií sa počas teplých mesiacov bez exteriérového nábytku nezaobídu. Ako by inak relaxovali na čerstvom vzduchu pod holým nebom? Ponuka záhradného nábytku je pestrá, ako si vybrať set, ktorý vám bude spoľahlivo slúžiť dlhé roky? Stavte na umelý ratan, ktorý je bezúdržbový a takmer nezničiteľný. Aké ďalšie vlastnosti ponúka?

1. Pevnosť a stabilitu ratanu dodá hliníková konštrukcia

Hliníková konštrukcia je zárukou špičkovej kvality. Vyberte si aj vy prvotriedne kúsky, vydržia vám dlhšie ako nové.

2. Hľadajte kvalitný materiál – umelý ratan je odolný

Odolnosť proti vplyvom prostredia patrí k najdôležitejším vlastnostiam umelého ratanu. Záhradný nábytok musí odolať nepriaznivým vonkajším podmienkam a poveternostným vplyvom. Umelý ratan nezničí mráz, chlad, horúčavy, slnečné lúče ani dážď. Drevo a prírodné materiály sú efektné, no podliehajú zubu času rýchlejšie ako tie umelé. Čím si môžete byť istí, dlhá životnosť jedálenských a sedacích súprav z umelého ratanu je fakt, na na ktorý sa môžete spoľahnúť. Ratanové sety zostávajú v stopercentnom stave aj po niekoľkých rokoch, ich vzhľad sa jednoducho nemení.

3. Cena ratanového setu je dostupná pre každého

Umelý ratan vás finančne nezruinuje, nejde o exotický materiál, za ktorý by ste si priplatili. Nie je na škodu sledovať výpredaje a pri nákupe vášho ratanového setu ušetriť.

4. Bezúdržbové sedenie je praktické

Ratanový nábytok stačí raz za čas umyť teplou mydlovou vodou, čo ocenia všetky zaneprázdnené ženy v domácnosti.

5. Ratanový set sa hodí naozaj všade

Vzhľad ratanového nábytku je jednou z jeho silných stránok. Ratanové sety vyberajte podľa priestorových limitov, na trhu nájdete väčšie i menšie kúsky. Výhodou je, že sety z umelého ratanu môžu byť nielen neprehliadnuteľnou dominantou vašej záhrady, po sezóne ich možno používať aj v interiéri. Jednoducho ich prenesiete kamkoľvek vďaka nízkej hmotnosti.

Komerčný článok

Mohlo by vás zaujímať