Prínosy ovocných kyselín (AHA) pre pleť

 
 
 
 

Prínosy ovocných kyselín (AHA) pre pleť

Starostlivosť o pleť prináša prevratné novinky každý deň, ale alpha hydroxy acids (AHA) je na výslní už dlhší čas.

Neexistuje správna koncentrácia alebo najlepšia príprava, všetko záleží na tipe pleti a želanom výsledku. Hlavný rozdiel medzi prípravkami s AHA kyselinou je v ich koncentrácii AHA a pH. Vo všeobecnosti AHA sú bezpečné pre väčšinu ľudí, vrátane ľudí s ekzémami, ružienkou alebo inými kožnými problémami.  Väčšina pleťových a telových produktov  obsahuje menej ako 5% kyseliny glykoovej, tie ktoré sú používané profesionálmi obsahujú od 8 do 14 percent.  Tieto produkty sú určené na každodenné použitie, ale môže trvať pár týždňov až mesiacov, kým sa ukáže zlepšenie.
 
Ak chcete rýchlejší výsledok, skúste pílingy s  20-30% obsahom kyseliny glykoovej, ale výsledky sú len dočasné a treba ich často opakovať. Tieto pílingy musia byť robené profesionálom, ktorý má špeciálne tréningy a školenia.
 
Úplne najlepšie a dlhotrvajúce výsledky sú s pílingami obsahujujúci 50-70% AHA, ale majú veľa vedľajších účinkov a musia byť vykonané len lekárom.
 
Produkty s AHA v skratke:
 
Plusy:
  • Viditeľné zlepšenie pleti a mladistvý výzor
  • Redukcia jemných vrások
  • Zosvetlenie pigmentových škvŕn  a odstránenie uhrov
  • Zníženie tvorby akné
 
Mínusy:
  • Produkty pre domáce použitie s nízkou koncentráciou vyžadujú dlhodobejšie používanie, aby sa ukázali zjavné výsledky
  • Najefektívnejšie ošetrenia musia byť robené v lekárskej ambulancii a nie sú vôbec lacné
  • Silné pílingy spôsobujú dlhé hojenie pokožky po aplikácii, pleť vyzerá niekoľko dní ako spálená slnkom  a nakoniec sa loupe
  • Nová pokožka je veľmi citlivá na slnečné žiarenie, potrebujete krém s ochranným faktorom
 
Keď budete nabudúce surfovať na nete, aby ste našli ten správny produkt pre Vašu pleť, hľadajte tie, ktoré obsahujú AHA. A nezabudnite si tiež kúpiť dobrý krém na opaľovanie, nie len kvôli používaniu AHA, ale zároveň je to aj najlepšia ochrana pred predčasným starnutím pleti.